Dünyayı Ardında Bırak Nasıl Bir Film ? Konusu Nedir ? Oyuncuları Kimler ? Nasıl İzlerim ?

Dünyayı Ardında Bırak orjinal adı ile Leave the World Behind filmi , Dijital yayın platformu Netflix üzerinde en çok izlenen filmlerden biri konumunda. Peki Dünyayı Ardında Bırak filmi nasıl bir film ? Bu filmin konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir ? Filmi nasıl izlerim ? Bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öyle bir Dünya düşünün ki bir anda çevrenizdeki herşey bir bir yok oluyor. Neler olduğundan ise habersiz bir şekilde siz tatilinizi yapma derdindesiniz. Zaman geçtikçe gerçekleri algılamaya başlıyorsunuz. Birileri çevrenizi , doğayı yok ediyor. Size düşense ailenizi korumak ve emniyette tutmak. Peki bu durumda kime güvenirsiniz ? Yabancı bir aileye mi ?

Dünyayı Ardında Bırak Nasıl Bir Film ?

Film öncelikle konusu itibari ile oldukça dikkat çekici. Genel itibari ile kıyamet senaryolu filmler ilgi çeken filmler kategorisindedir. Dünyayı Ardında Bırak filmi de öncelikle bu konunun üzerine gitmesinin ekmeğini yiyor diyebiliriz. Devamına gelirsek , bir felaket filminin bu kadar düşük bütçü ile bu kadar ilgi çekici nasıl olabileceğinin hayreti içine gireceksiniz.

Filmde geçen her dakika acaba ne olacak , nereye bağlanacak diyerek geçiyor. Filmde sınırlı sayıda insan görüyorsunuz. Kafa dinlemek için , insanlardan uzak bir yer seçen ailemiz belki de bu seçimi sayesinde hayatta kalmayı başarıyor. Filmi izledikçe karakterlerin kaygılarını ve kafalarında kurguladıkları senaryoları izliyorsunuz. Televizyon yok , iletişim yok , çevrenizde insan yok kimseden haber alamıyor bir yere gidemiyorsunuz. Peki bu insanlar nasıl yaşayacak ? Ya da yaşayabilecek mi ? insanlar neden kayboldu gibi soruların cevaplarını film boyunca merak ediyor ve ister istemez filmi bitiiryorsunuz.

Dünyayı ardında bırak film konusu , oyuncuları , fragmanı

Dünyayı Ardında Bırak Film Konusu

Genç çift iki çocuğuyla beraber şehirden uzak , sakin bir tatil geçirmek ister ve bunun için Long İslan’ın ücra köşesinde bir ev kiralar. Eve gittiklerinde başta herşey normaldir. Güzel zaman geçirirler ama bu durum evin esas sahibinin kızıyla birlikte gelmesi ve evde kalmak istemesiyle değişir. New York’ta yaşanan sıradışı elektrik kesintisinin hayatı felç ettiğinden eve dönmek zorunda kaldıklarından bahsederler. Peki ev sahibinin dedikleri gerçekten de doğru mudur ? Telefon , televizyon veya internetin olmaması kiracıları daha da düşündürür. Gerçekten ev sahiplerine güvenebilecekler midir ya da sakladıkları daha büyük bir sır var mıdır ?

Dünyayı Ardında Bırak Film Oyuncuları

Filmde ana karakterlerden biri usta oyuncu Julia Roberts. Filmde Amanda karakterine can veren Julia Roberts performansı ile müthiş bir oyunculuk sergiliyor. Filmde öne çıkan bir başka karakter olan Clay’ı Ethan Hawke Canlandırıyor. Filmin diğer oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler ise aşağıdaki tablodaki gibidir.

Myha’la HerroldRuth Washington
MaherShala AliGeorge
Farrah McKanzieRosie
Kevin BaconDanny
Erica ChoJocelyn
Alexis RaeDany’s Doughter
Vanessa AspilligaSalvadora
Josch DrennenCrow
Kevin KennyPlane Crash Victım

Dünyayı Ardında Bırak Fragmanı

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Fragman Türkçe altyazılı olup , Netflix resmi hesabı üzerinden paylaşılan fragmandır.

Dünyayı Ardında Bırak Nasıl İzlerim ?

Film Netflix dijital yayın platformu üzerinden yayınlanmaktadır. Netflix aboneliği olanlar buraya tıklayarak filmi izlemeye başlayabilir.

Netflix aboneliği olmayanlar ise google üzerinde ” Dünyayı Ardında Bırak Full HD İzle ” yazarak çıkan sonuçları kontrol edebilir. Yaptığımız kontroller sonucunda filmi Türkçe Dublaj olarak , sorunsuz ve donmadan buradaki linkten izleyebilirsiniz

Dünyayı Ardında Bırak Filmi Hakkında Yapılan Yorumlardan bazıları

  • Güneş patlamasından sonra Amerika’ya yapılan Siber saldırıyı anlatıyor muhtesem anlamli bir film
  • Adamlar filmden bir şey anlamadığı gibi sonuna takılmışlar şaka gibi. Gercekten dusundugunuz şey sonu mu ? Aslında sonda anlamlı bitti ama anlayana! Çoğu yorumda kimse begenmemiş bir sürü siteye baktım. Bende izlemeyecektım aslında. İyi ki de izlemişim mükemmeldi. 10/10.
  • Metafor ile anlatım tekniği nedir?Güzel bir film idi overthihk insanlar sever.
  • Güçlü kadrosu ile mesaj kaygısı olan bir edebiyat uyarlaması.Hani şu ikna etmesi, filme uyarlaması zor olanlardan.Burdaki izleyici skalası düşünülürse beğenmeyeni çok olur ama film birinci sınıf bir anlatıma sahip.
  • millet nasıl bu filmi o kadar çok sevdi anlamadım boş yere uzatılmış +1 saatlik zaman kaybı var 10/5.5
  • ethan hawke varsa oyuncu kadrosunda o filmin kötü olma ihtimali düşüktür.
  • Adamlar filmden bir şey anlamadığı gibi sonuna takılmışlar şaka gibi. Gercekten dusundugunuz şey sonu mu ? Aslında sonda anlamlı bitti ama anlayana! Çoğu yorumda kimse begenmemiş bir sürü siteye baktım. Bende izlemeyecektım aslında. İyi ki de izlemişim mükemmeldi. 10/10.

Leave the World Behind filmi hakkında Sık Sorulan Sorular

Daha fazla film hakkında bilgi sahibi olmak için Sinema kategorimiz altındaki yazılarımıza göz atabilir ve değerlendirmemizi istediğiniz filmleri bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu İçeriği Oyla
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.